Programy do księgowości – które z nich warto posiadać w swoim biurze rachunkowym?

Jaki program wybrać?

Obecnie na rynku jest masa programów do księgowości, przyjrzyjmy się im i sprawdźmy, który z nich najlepiej daje sobie radę. Jaki warto wybrać? Czym się kierować?

Programy do księgowości są obecnie bardzo popularne, dlatego coraz więcej osób prywatnych oraz firm wykorzystuje je w swojej pracy. Jednym z wysoko ocenianych przez internautów jest R2księga, wrocławskiej firmy Reset 2. Program księgowy umożliwia prowadzenie księgi rozchodów i przychodów oraz ułatwia wykazy z działalności gospodarczej, jaką prowadzimy. Ogromną zaletą jest fakt obsługi i możliwości wydruku każdej niezbędnej deklaracji do urzędu skarbowego — oszczędzamy dzięki temu nasz cenny czas. Program ma możliwość rozliczania kosztów przejazdu samochodami prywatnymi. To spora automatyzacja procesów, jakimi zajmują się księgowi w obecnych czasach. Nie zabrakło też takich funkcji jak kalkulator odsetek podatkowych oraz ustawowych. Program warto sprawdzić, tym bardziej że ma darmową wersję testową.

Pakiet przedsiębiorcy-Mała Księgowość to kolejna propozycja. Program księgowy daje nam możliwość obsługi nieograniczonej liczby firm. Program sprawia, że księgowanie staje się wygodne, możemy prowadzić ewidencje przychodów, rejestry VAT, wyposażenia i wiele więcej. Wszystko jest zawsze zgodne z aktualnymi przepisami — które przecież dynamicznie się zmieniają. Tutaj to nie problem-program sam nas poinformuje o zmianach w prawie, jest na bieżąco aktualizowany. Takie programy do księgowości niewątpliwie ułatwią nam pracę.

Znanym graczem na rynku faktur jest Infakt — tym razem to program internetowy, a nie „pudełkowy” jak stacjonarne, daje to możliwość korzystania z niego na każdym komputerze, bez względu na jego system operacyjny, bez konieczności instalacji. Ten program księgowy daje także możliwość pracy skorzystania z porady online, jeżeli będziemy mieli jakieś wątpliwości odnośnie do danej kwestii. Program ma ogromny plus — nie musimy znać danych poszczególnych firm — wystarczy tylko numer NIP, a pozostałe dane zostaną pobrane z GUS-u.

Program księgowy musi posiadać wiele rzeczy. Dobrym wyborem jest także TaxMachine — tym razem darmowa propozycja — co wyróżnia go spośród pozostałych. Posiada większość funkcji podobnych do swoich konkurentów, lecz wyróżniają go przede wszystkim: e-Deklaracje online z elektronicznym podpisem oraz aktualizowaną na bieżąco bazę firm z całej Polski, w tym także jak Infakt dostęp do bazy internetowej REGON. Z samego programu możemy wysłać bezpośrednio maila ze wszystkimi potrzebnymi załącznikami. Mało tego wydawca opracował bazę ponad 400 aktualnie obowiązujących formularzy. Wystarczy wybrać interesujący nas plik i wypełnić go danymi — bardzo dobre rozwiązanie.

Programy do księgowości dają nam gwarancje, że praca, jaką wykonujemy, pójdzie dużo sprawniej, pamiętajmy, że technologia się rozwija i wszystko idzie coraz mocniej do przodu. Przepisy się ciągle zmieniają, dlatego warto posiadać oprogramowanie, które będzie dynamicznie dostosowywać się do panujących warunków. Programy do księgowości otrzymują dużo wolniejsze aktualizacje niż systemu online, dlatego skorzystajmy z rozwiązań, które posiadają największą użyteczność i szybkość wprowadzania zmian w tym dynamicznym świecie. Oferta przygotowana przez biuro 24 zapewnia wygodną pracę nie tylko na komputerze jak pozostałe programy, ale także tablecie i telefonie. W pewien sposób łączy wszystkie usługi, jakie oferują pozostałe programy. Decydując się na biuro24h.pl już nie potrzebujemy każdego programu do innej rzeczy, dlatego oszczędzamy czas, pieniądze i nerwy. Nie musimy skakać między programami, wszystko się uzupełnia — tak jak powinno. Pozostałe programy do księgowości są bardzo ciekawe, lecz żaden z nich nie oferuje tyle funkcji co biuro24.pl.

W takiej sytuacji wybór naszego oprogramowania jest bardzo prosty – biuro24.pl to jedyna kompleksowa platforma łącząca cechy wszystkich pozostałych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *